منوخلاصۀ مدیریتی

  • احیای رشد اقتصادی چین بر اساس یک الگوی وی-شکل[1] باعث شده تا تقاضا برای آلومینیم و به تبع این مسأله قیمت آلومینیم نسبت به آن‌چه قبلاً پیش‌بینی شده بود، بیشتر افزایش پیدا کند. همین موضوع کارشناسان را بر آن داشت تا پس از یک بازنگری صعودی، رقم پیش‌بینی شده برای میانگین قیمت آلومینیم در سال 2020 را از رقم قبلی 1,600 دلار در هر تن به 1,690 دلار در هر تن افزایش دهند.
  • با این وجود، از آن‌جا که ریسک‌های تهدیدکننده رشد اقتصادی جهان به دلیل تشدید تنش‌های تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا و همچنین افزایش دوباره شماره مبتلایان به کووید19 در جهان رو به افزایش است، انتظار می‌رود نوسانات در بازار آلومینیم کماکان طی مدت باقی‌مانده از سال 2020 ادامه داشته باشد چرا که انتظارات سرمایه‌گذاران نسبت به این بازار همچنان شکننده و رو به افول هستند.
  • انتظار می‌رود طی یک دوره بلندمدت‌تر تا سال 2024 قیمت‌ها بهبود یابند، چراکه به‌دلیل بهبود روند رشد مصرف از حجم عرضه مازاد بر تقاضا در بازار آلومینیوم کاسته خواهد شد.

 


فایل نمونه

گزارش تحلیلی آلومینیوم-فصل چهارم 2020کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.