منوگزارش تحلیل صنعت خرده‌فروشی ایران- فصل چهارم سال 2020

همراه با پیش‌بینی‌های پنج ساله تا سال 2024


خلاصۀ مدیریتی

موارد گوناگونی اعم از تعدیل محدودیت‌های اعمال شده بر تردد و فعالیت‌ها، از سرگیری سفرها، کاهش محدودیت برای خرده‌فروشی‌های عرضه‌کننده اقلام غیرضروری، شروع فعالیت‌ها در بخش‌هایی چون هتل‌داری و رستوران‌ها و همچنین معرفی بسته‌های کمک معیشتی از سوی دولت همگی در پیش‌بینی‌ چشم‌انداز مخارج بخش مصرف‌کننده ایران در دوره‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت (یعنی بین سال های 2020 تا 2024) لحاظ شده‌اند. شیوع بیماری کووید 19 در سرتاسر جهان تأثیر به شدت منفی بر مخارج مصرف‌کنندگان ایرانی در سال 2020 بر جای گذاشته است. بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود مخارج خانوار در این سال در مقایسه با مدت مشابه یک سال گذشته به میزان 1/5درصد کاهش یابد. ضمن آن‌که پیش‌بینی می‌شود با بهبود شرایط در سال 2021، مخارج مصرف‌کننده نسبت به مدت مشابه یک سال پیش از آن به میزان 6/3درصد افزایش یابد.
در تاریخ 23 می حسن روحانی رئیس جمهور ایران از کاهش محدودیت‌هایی که در تاریخ 19 مارس با هدف کنترل شیوع بیماری کووید 19 اعمال شده بود، خبر داد. مکان‌های عمومی مانند موزه‌ها و اماکن تاریخی در تاریخ 24 می مجوز بازگشایی را دریافت کردند که این کاهش محدودیت‌ها با ایام تعطیلات عید فطر (یعنی پایان ماه رمضان که ماه روزه‌داری مسلمانان است) مقارن بود. رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها نیز از تاریخ 26 می اجازه پیدا کردند فعالیت‌های خود را از سر بگیرند. این در حالی بود که سایر کسب و کارهای غیرضروری نیز در تاریخ 30 می بازگشایی شدند و بدین ترتیب مردم به بازگشت به محل کار خود تشویق شدند


فایل نمونه

گزارش تحلیل صنعت خرده‌فروشی ایران- فصل چهارم سال 2020کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.