منوتحلیل بازار کالا-مهر98


خلاصۀ مدیریتی

  • در فاصله ماه‌های جولای تا آگوست موانع متعددی در مسیر رشد اقتصاد جهانی به وجود آمد که به موجب همین مسأله شرایط اقتصاد کلان بار دیگر چشم‌انداز نامساعدی برای کالاها رقم زده است. از این رو، دیدگاه‌ها در خصوص بازارهای کالایی همچون ماه‌های گذشته است.
  • از همین رو کارشناسان طی مدت باقی‌مانده از سال جاری، کماکان بر دیدگاه‌های خنثی در خصوص بهبود قیمت اکثر کالاها به‌ویژه فلزات صنعتی و بخش عمده‌ای از محصولات کشاورزی تأکید دارند. همچنین کارشناسان بر چشم‌انداز قیمت نفت در سال‌های 2019 و 2020 بازنگری کرده و ارقام پیش‌بینی شده برای قیمت نفت در این سال‌ها را کاهش دادند تا جایی که اکنون انتظار می‌رود تا پایان سال جاری قیمت‌ها نسبتاً ثابت باقی بمانند.
  • در آگوست سال 2019، کارشناسان بر دیدگاه‌های مربوط به قیمت طلا و سنگ‌آهن در سال 2019 بازنگری کرده و ارقام پیش‌بینی شده برای این دو کالا را افزایش دادند. ضمن آن‌که پیش‌بینی‌ها درباره برخی کالاهای دیگر از جمله فولاد، گندم و ذغال‌سنگ نیز مورد بازنگری قرار گرفت و به سطح پایین‌تر تنزل یافت.


فایل نمونه

تحلیل بازار کالا-مهر98کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.