منوخلاصۀ مدیریتی

ادامه روند نزولی قیمت‌ فولاد در اثر افول انتظارات ناشی از تنش‌های تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا و افزایش ریسک‌های نامطلوب برای اقتصاد جهان، کارشناسان را بر آن داشت تا پیش‌بینی درباره میانگین قیمت فولاد در سال 2019 را مورد بازنگری قرار دهند و رقم پیش‌بینی شده قبلی یعنی 650 دلار در هر تن را به 600 دلار در هر تن کاهش دهند.
• از لحاظ عوامل بنیادین رشددهنده قیمت‌ها در چین، در حالی که تقاضا از سوی بخش‌های زیربنایی و ساخت‌وساز در چین از ابتدای سال تاکنون به نحو بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است و علت آن تأثیرگذاری تدابیر اتخاذ شده و هدفمند در جهت ایجاد رشد اقتصادی در این کشور بوده است، تولید فولاد در این کشور به شدت رو به افزایش گذاشته و این مسأله باعث عرضه فراوان در این بازار شده است.
• اعتقاد بر این است که رشد تقاضای فولاد در چین از ظرفیت بیشتری برخوردار است. اجرای پروژه‌های زیربنایی در این کشور آغاز شده و اتخاذ تدابیر محرک رشد از سوی دولت که علت آن احتمالاً تشدید تنش‌ها با آمریکا می‌باشد، مانع از سقوط قیمت جهانی فولاد خواهد شد.


فایل نمونه

گزارش صنعت فولاد- فصل چهارم 2019کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.