منوخلاصۀ مدیریتی

کارشناسان پس از بازنگری نزولی بر پیش‌بینی قیمت نیکل در سال 2020، رقم پیش‌بینی‌شده برای میانگین قیمت این فلز را از 14,000 دلار در هر تن به 13,250 دلار در هر تن کاهش دادند که این موضوع کاهش قیمت‌ها در نیمه نخست سال 2020 را منعکس می‌کند. البته کارشناسان دیدگاه‌های خوش‌بینانه درباره بهبود قیمت‌ها نسبت به سطوح نقدی کنونی حفظ کرده‌اند و کماکان بر این باورند که قیمت‌ها تحت‌تأثیر بهبود انتظارات و تقویت اصول بنیادین در بازار نیکل افزایش خواهند یافت.

اعتقاد بر این است که به‌واسطه اتخاذ تدابیر محرک در جهت بهبود رشد صنایع داخلی از سوی دولت چین و همچنین ازسرگیری فعالیت‌های اقتصادی در سایر کشورها پس از تعطیلی‌های ناشی از شیوع بیماری کووید 19 تقاضا برای نیکل رو به افزایش گذاشته و این موضوع منجر به افزایش قیمت‌ این فلز در نیمه دوم سال 2020 گردد.

اعتقاد بر این است که طی یک دوره بلندمدت‌، کسری در بازار به قوت خود باقی خواهد ماند و این مسأله موجب افزایش قیمت‌ها به سطوح بالاتر خواهد شد.


فایل نمونه

گزارش تحلیلی نیکل- فصل سوم 2020کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.