منوخلاصۀ مدیریتی

  • در پی کاهش قیمت مس از ماه آوریل تاکنون که علت آن تشدید تنش‌ها و منازعه تجاری میان چین و آمریکا و کاهش تقاضای چین برای این فلز بوده است، کارشناسان پس از بازنگری، رقم پیش‌بینی شده برای میانگین قیمت مس در سال 2019 را از 6,900 دلار در هر تن به 6,300 دلار در هر تن کاهش دادند.
  • به‌رغم اِعمال این تغییر نزولی در پیش‌بینی‌ها، کارشناسان انتظار دارند طی مدت باقی‌مانده از سال، قیمت‌ها نسبت به سطوح نقدی کنونی به‌تدریج رو به افزایش گذارند؛ علت این دیدگاه خوش‌بینانه، تداوم روند تقویت اصول بنیادین در بازار مس است. این در حالی است که اتخاذ تدابیر محرک رشد در بخش زیربنایی توسط دولت چین باعث بهبود روند رشد تقاضا برای فلزات در نیمه دوم سال 2019 خواهد شد.
  • کارشناسان همچنان معتقدند که اکثر ریسک‌های تهدیدکننده چشم‌انداز قیمت، نامطلوب هستند، چرا که هنوز از شدت تنش‌های تجاری میان چین و آمریکا کاسته نشده و این مسأله ممکن است منجر به بروز اختلافات شدیدتر میان دو کشور شود که از تبعات آن می‌توان به کاهش بیشتر قیمت فلزات اشاره کرد.


فایل نمونه

گزارش صنعت مس - فصل سوم 2019کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.