منوخلاصۀ مدیریتی

• در این فصل کارشناسان پیش‌بینی‌های قبلی خود در خصوص میانگین قیمت قلع در سال 2023 را مورد بازنگری قرار داده‌اند و بر اساس این بازنگری رقم پیش‌بینی شده برای میانگین قیمت هر تن قلع از 20,000 دلار به 25,000 دلار افزایش پیدا کرده است. علت این است که چند تغییر در قوانین و مقررات نظارت بر این صنعت اعمال شده که همین تغییرات از میزان عرضه مازاد در بازار جهانی قلع خواهد کاست.
• اگرچه علی‌رغم بازگشایی اقتصاد چین، تقاضای قلع از سوی این کشور همچنان در رکود به سر می‌برد، اما با توجه به ممنوعیت استخراج قلع از معادن واقع شده در منطقه وا در میانمار و همچنین اجرای قانون منع صادرات شمش قلع از اندونزی، قطعاً بازار جهانی قلع در ماه‌های آینده با محدودیت بیشتری در خصوص عرضه این فلز مواجه خواهد شد.
• کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که در ماه‌های آینده قیمت قلع به سطوح بالاتر افزایش خواهد یافت چرا که بازار قلع دریابرد در اثر کاهش عرضه که آن هم از اجرای قانون ممنوعیت استخراج قلع در میانمار و منع صادرات شمش قلع از اندونزی ناشی می‌شود، با محدودیت مواجه خواهد بود.
• در بلند‌مدت قیمت قلع یک روند صعودی را طی خواهد نمود زیرا تقاضا برای این محصول همچنان در سطح بالایی قرار خواهد داشت و از سوی دیگر محدودیت عرضه در این بازارها ادامه پیدا خواهد کرد.


فایل نمونه

گزارش تحلیلی قلعکلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟