منوخلاصۀ مدیریتی

کارشناسان پس از یک بازنگری صعودی، رقم پیش‌بینی شده برای میانگین قیمت قلع در سال 2020 را از رقم قبلی 16,000 دلار در هر تن به 17,000 دلار در هر تن افزایش دادند. علت این بازنگری بهبود سریع‌تر از حد انتظار قیمت‌های قلع بوده است. این افزایش قیمت به افزایش تقاضا برای این فلز آن هم در بحبوحه کاهش عرضه مورد انتظار در سه‌ماهه دوم سال 2020 نسبت داده می‌شود.
با نزدیک شدن به فصل تعطیلات، تقاضا برای قلع رو به افزایش خواهد گذاشت؛ با این وجود، این روند بهبود در تقاضای قلع احتمالاً تحت تأثیر شیوع بیماری کووید 19 و تبعات آن به شکل کاهش مخارج مصرف‌کننده در این بخش، محدود خواهد بود. از این گذشته، کارشناسان بر این باورند که چون همزمان با افزایش ظرفیت استفاده از واحدهای پالایش قلع، تولید قلع تصفیه‌شده رو به افزایش می‌گذارد، سقفی برای قیمت‌ها تعیین خواهد شد که قیمت‌ها از آن فراتر نخواهند رفت.
کارشناسان این دیدگاه را کماکان حفظ می‌کنند که در سال 2021 بازیابی روند رشد اقتصادی در جهان، تأثیر ناشی از کاهش نرخ تورم و تأخیر در روند توسعه پروژه‌ها منجر به رشد چشمگیر عرضه و تقاضای قلع خواهد شد.


فایل نمونه

گزارش تحلیلی قلع- فصل چهارم 2020کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.