منوخلاصۀ مدیریتی

• کارشناسان پس از بازنگری‌، ارقام پیش‌بینی شده برای میانگین قیمت سنگ‌آهن در سال‌های 2022 و 2023 را به سطوح بالاتر افزایش دادند. بر اساس این بازنگری صورت گرفته، قیمت سنگ‌آهن در سال 2022 از رقم پیش‌بینی شده قبلی 90دلار در هر تن به 120 دلار در هر تن، و در سال 2023 از رقم پیش‌بینی شده قبلی 75دلار در هر تن به 110 دلار در هر تن افزایش داده شده است. علت این امر معکوس شدن روند نزولی قیمت‌ها در دسامبر سال 2021 و آغاز یک روند صعودی در رشد قیمت‌ها می‌باشد. چرا که کارشناسان معتقدند قیمت سنگ آن پس از آن‌که در اواسط سال 2021 به شدت کاهش یافت، از آن پس یک روند افزایشی را در پیش خواهد گرفت.
• از آن پس، تقاضای چین برای سنگ‌آهن بار دیگر رو به افزایش گذاشته و انتظار می‌روند در سال‌های 2022 و 2023 این روند صعودی کماکان با قدرت ادامه داشته باشد. علت این امر اقدام مجدد دولت چین به ارائه بسته‌های مشوق برای رشد در بخش زیربنایی در مواجهه با کند شدن آهنگ رشد اقتصادی در این کشور است. از لحاظ عرضه، بعید به نظر می‌رسد که در سال 2022 آن دسته از تولیدکنندگان مهم سنگ‌آهن که افزایش قیمت این کالا را بر افزایش حجم تولید آن در اولویت قرار می‌دهند، اقدام به افزایش قابل ملاحظه عرضه آن نمایند. این مسأله را باید در کنار ریسک‌های بالای عرضه ناشی از مسائل آب و هوایی و ادامه اختلالات عملیاتی ناشی از ادامه همه‌گیری کووید19، در نظر گرفت.
• در بلند‌مدت قیمت سنگ‌آهن یک روند نزولی را طی خواهد کرد که این روند برای چندین سال ادامه خواهد داشت. بر این اساس پیش‌بینی می‌شود میانگین قیمت سنگ‌آهن تا سال 2031 به 50 دلار در هر تن کاهش پیدا کند.


فایل نمونه

گزارش تحلیلی سنگ‌آهنکلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟