منوخلاصۀ مدیریتی

• کارشناسان در این فصل، پس از یک بازنگری نزولی، رقمی را که برای میانگین قیمت روی در سال 2023 پیش‌بینی شده بود، از 3,200 دلار به 3,000 دلار کاهش دادند. این موضوع نشان می‌دهد که میانگین قیمت این فلز در مدت باقی‌مانده تا پایان سال 2023 در حدود 2,950 دلار در هر تن خواهد بود.کارشناسان معتقدند که به دلیل تضعیف نرخ های رشد تقاضا برای روی، قیمت این فلز در سال‌های آینده به طور پیوسته رو به کاهش خواهد بود.
• نشانه های اولیه حاکی از آن هستند که ممکن است در سال 2023، مجتمع‌های ذوب و پالایش روی در اروپا بار دیگر به سمت افزایش سطح تولید خود پیش بروند. در فوریه سال 2022، شرکت نیر استار اعلام کرد که برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته تا در مارس سال 2023 عملیات‌های تولید در مجتمع ذوب اوبی که متعلق به این شرکت است، از سر گرفته شوند. این در حالی است که در سال 2022، افزایش هزینه‌های تأمین برق برای این مجتمع باعث شده بود تا وارد فاز تعمیر و نگهداری شده و موقتاً تعطیل شود.
• در اکتبر سال 2022 شرکت گلن‌کور از تعطیل شدن واحد ذوب روی نوردنهام خبر داد. این سومین واحد ذوب روی در اروپا است که به دلیل سطح بالای هزینه‌های تأمین انرژی مورد نیاز خود، در طول سال‌های 2021 و 2022 به تعطیلی کشیده شده است. واحدهای ذوب در کشورهای اروپایی به شدت تحت تأثیر قیمت بالای انرژی قرار دارند، زیرا این مسأله سودآوری عملیات‌های آنان را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، واحد ذوب پورتوسمه در ایتالیا که متعلق به شرکت گلن‌کور است و ظرفیت تولید آن سالانه 100هزار تن می‌باشد، در پایان سال 2021 سطح تولید خود را کاهش داد و علت این اقدام خود را افزایش هزینه‌های تأمین انرژی برای تأسیسات ذوب خود اعلام نمود. پس از آن هم شرکت نیراستار نیز اعلام کرد که روند تولید در واحد ذوب روی بودل را به دلیل انجام عملیات‌های تعمیر و نگهداری، از سپتامبر سال 2022 متوقف خواهد کرد.


فایل نمونه

گزارش تحلیلی رویکلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟