منوتحلیل بازار کالا- بهمن 98


خلاصۀ مدیریتی

  • دیدگاه‌های خنثی درباره قیمت‌های مجموعه کالاها برای سال 2020 جای خود را به دیدگاه‌های نامساعد داده‌اند و این عدم مطلوبیت کلی چشم‌اندازها به شرایط چالش‌برانگیز اقتصاد کلان در جهان و مسائل ژئوپلتیک نسبت داده می‌شوند؛ مسائلی که باعث شده‌اند در بحبوحه تضعیف اصول بنیادین در بازارهای کالاها، انتظارات برای بهبود قیمت‌ها رو به افول بروند.
  • بر همین اساس، انتظار می‌رود کالاها در مقایسه با سایر طبقه دارایی‌ها از جمله سهام و اوراق با درآمد ثابت یا همان اوراق قرضه (صرف‌نظر از ریسک‌هایی که این دارایی‌ها به همراه دارند) کماکان عملکرد نامطلوبی داشته باشند.
  • در میان زیرمجموعه‌های کالاهای کلیدی (اعم از محصولات بخش انرژی، محصولات کشاورزی و فلزات صنعتی) کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که محصولات بخش انرژی از لحاظ بازده کلی در سال 2020، بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارند. گاز طبیعی بیشترین نقش را در بهبود عملکرد این گروه از کالا ایفا خواهد کرد؛ زیرا انتظار می‌رود قیمت نفت خام برنت در سال‌های 2020 و 2021 روند رشد نسبتاً ملایم‌تری داشته باشد.


فایل نمونه

تحلیل بازار کالا- بهمن 98کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟