منو

تحلیل صنعت محصولات الکترونیکی، با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. بردارهای خودرگرسيون اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

 البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

 در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

 باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


تحلیل بازار محصولات الکترونیکی مصرفی

فصل دوم 2019

همراه با پیش‌بینی 5 ساله تا سال 2023


به دلیل خروج ایالات متحده آمریکا از توافقنامه هسته‌ای در نیمه دوم سال 2018، کارشناسان پیش‌بینی‌های مربوط به بازار محصولات الکترونیکی مصرفی در سه‌ماهه دوم سال 2019 را مورد بازبینی قرار دادند و یک سری تغییرات کاهشی را اعمال نمودند. در حال حاضر کارشناسان سه رخداد را برای ایران پیش‌بینی می‌نمایند: عملکرد اقتصادی ضعیف همراه با رکود اقتصادی در سال 2019، فشارهای تورمی بالا و کاهش ارزش ریال. این سه رخداد مانع از بهره‌برداری از پتانسیل رشد قدرتمند بازار محصولات الکترونیکی مصرفی در ایران خواهد شد. با این حال، نرخ نفوذ پایین محصولات الکترونیکی مصرفی، افزایش قدرت خرید و ویژگی‌های جمعیتی مطلوب باعث می‌شود اصول بنیادین حاکم بر بازار تقویت شود. البته در کوتاه‌مدت، ریسک‌های این بازار به شدت به سمت ریسک‌های نامطلوب متمایل خواهند بود که دلیل این امر سطح بالای ریسک‌هایی در سطح ملی و ژئوپلتیک می‌باشد. [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟