منو

گزارشهاي تحليلي صنايع و بازارهاي جهاني

تحلیل صنعت پتروشیمی

 با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/ علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. مزیت عمده بردارهای خودرگرسيون آن است که اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

تحلیل صنعت پتروشیمی ایران، با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/ علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. مزیت عمده بردارهای خودرگرسيون آن است که اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش صنعت پتروشیمی ایران- فصل دوم 2020

فصل دوم 2020

همراه با پیش‌بینی 5 ساله تا سال 2024


از زمانی که دولت ایران تصمیم گرفت به ترور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران پاسخ دهد و از آمریکا انتقام بگیرد سطح ریسک‌ها برای صنعت پتروشیمی ایران افزایش پیدا کرده است. چشم‌انداز روابط ایران و آمریکا حاکی از افزایش تنش‌ها میان دو کشور است. در این چشم‌انداز رخدادهایی نظیر تشدید تحریم‌ها و تقابل نظامی دو کشور نیز به چشم می‌خورد. افزایش تنش‌ها با ایالات متحده آمریکا ضربه سختی را بر صنعت پتروشیمی ایران وارد خواهد آورد و این اطمینان را حاصل می‌نماید که نظام تحریم‌ها در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت همچنان پابرجا باقی خواهد ماند. در صورتی که ایران دست به انجام اقدامات تلافی جویانه‌ بزند این احتمال وجود دارد که دولت آمریکا کانون تحریم‌ها و حملات نظامی خود را بر صنعت پتروشیمی ایران قرار دهد. کمترین پیامد این اقدام آمریکا این است که مجتمع‌های پتروشیمی در ایران همچنان مجبور خواهند بود با نرخ‌هایی کمتر از ظرفیت عملیاتی خود کار کنند. این موضوع باعث خواهد شد ایران نتواند به هدف خود ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.