منو

تحلیل صنعت نفت و گاز، با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. بردارهای خودرگرسيون اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

 

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

 در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

 باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنعت نفت و گاز ایران

فصل سوم 2022

همراه با پیش‌بینی 10 ساله تا سال 2031


کارشناسان هنوز هم بر این دیدگاه تأکید دارند که سرانجام ایران و ایالات متحده آمریکا ظرف مدت چند ماه آینده بر سر توافق هسته‌ای موافقت خواهند کرد. این مسأله زمینه را برای برچیده شدن تحریم‌های وضع شده علیه ایران و بازگشت حجم تولید نفت ایران به سطوح پیش از اعمال تحریم‌ها تا پایان سال 2023 فراهم خواهد نمود. البته، با افزایش مخالفت‌های داخلی با توافق هسته‌ای در آمریکا، از سوی هر دو گروه سیاستمداران جمهوری‌خواه و اعضای کابینه دولت بایدن، اخیراً مذاکرات هسته‌ای متوقف شده است. در حال حاضر مانع اصلی در مسیر پیشرفت مذاکرات، منازعات بر سر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که توسط دولت پیشین آمریکا یعنی در دوران ریاست جمهوری ترامپ، نام آن در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی جای گرفت. اکنون واشنگتن از اعمال هرگونه تغییر در این فهرست و خارج کردن نام سپاه پاسداران از لیست گروه‌های تروریستی سر باز می‌زند و چنین استدلال می‌کند که این مسأله هیچ ارتباطی با تحریم‌های هسته‌ای ایران ندارد. کارشناسان ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟