منو

تحلیل صنعت مخابرات، با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. بردارهای خودرگرسيون اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.

 


گزارش تحلیل صنعت مخابرات ایران

فصل دوم 2019

همراه با پیش‌بینی 10 ساله تا سال 2028


صنعت مخابرات ایران به‌رغم کندی رشدی که اخیراً تجربه کرده، همچنان متضمن فرصت‌هایی برای ثبت نرخ‌های قوی رشد در هر دو بخش تلفن همراه و تلفن ثابت می‌باشد. اگرچه رشد در بخش خدمات داده تلفن همراه همچنان محدود است، اما این روند رشد با سرعت چشم‌گیری ادامه دارد و این در حالی است که سرمایه‌گذاری در بخش اینترنت پهن باند خطوط ثابت به واسطه وجود جمعیتی انبوه از جوانان علاقه‌مند به فناوری‌های نوین، به شدت مورد نیاز می‌باشد. البته خاطرنشان می‌شود که چشم‌انداز نامساعد اقتصاد کلان و پیامدهای ناشی از تحریم‌های آمریکایی ممکن است مخارج مصرف‌کننده و ظرفیت سرمایه‌گذاری اپراتورها در این بخش را تحت تأثیر سوء قرار دهد. کارشناسان این شرایط را مورد رصد قرار داده و مطابق با آن پیش‌بینی‌ها را تعدیل کرده‌اند. از این رو انتظار می‌رود اپراتورها به سرمایه‌گذاری در زمینه توسعه شبکه نسل سوم و چهارم تلفن همراه ادامه دهند که هدف از آن فروش بیشتر خدمات پیشرفته به مصرف‌کنندگان و همچنین سرمایه‌گذاری در زمینه ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.