منو

تحلیل صنعت مخابرات، با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. بردارهای خودرگرسيون اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.

 


گزارش تحلیل صنعت مخابرات- فصل اول 2020

فصل اول 2020

همراه با پیش‌بینی 10 ساله تا سال 2028


اگرچه تعداد زیادی سیم‌کارت پیش‌خرید شده غیرفعال در بازار وجود دارد اما صنعت مخابرات ایران کماکان رشد خواهد نمود. نرخ نفوذ تلفن همراه در ایران چیزی در حدود 100 درصد است و از این رو کارشناسان بر این باورند که این بازار دربردارنده فرصت‌های قابل ملاحظه‌ای برای رشد به‌ویژه در مناطق روستایی و همچنین در حوزه هدایت کاربران به سمت استفاده هر چه بیشتر از خدمات نسل چهارم شبکه تلفن همراه است؛ چرا که آمار صنعت مخابرات ایران در این حوزه‌ها در مقایسه با سایر کشورهای منطقه‌ پایین‌تر است. با توجه به این‌که ایران از یک جمعیت جوان و آگاه از فناوری برخوردار است سرمایه‌گذاری در بخش خدمات پهن‌باند تلفن ثابت ضروری می‌باشد. بر این اساس دولت اخیراً از تمایل خود برای به اشتراک‌گذاری زیرساخت‌های شرکت مخابرات خبر داده است. با این حال کارشناسان یادآور می‌شوند که چشم‌انداز نامطلوب اقتصاد ایران و پیامدهای مخرب تحریم‌های ایالات متحده آمریکا ممکن است بر مخارج مصرف‌کنندگان و توان سرمایه‌گذاری اپراتورها تأثیر منفی بگذارد. ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.