منو

تحلیل صنعت مخابرات، با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. بردارهای خودرگرسيون اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.

 


گزارش تحلیل صنعت مخابرات- فصل سوم سال 2019

فصل سوم 2019

همراه با پیش‌بینی 10 ساله تا سال 2028


علی‌رغم نوسان در تعداد مشترکین تلفن همراه که یکی از مشخصه‌های بارز بازار مخابرات ایران به شمار می‌رود این بازار کماکان رشد قدرتمندی را شاهد خواهد بود. علت نوسان در تعداد مشترکین تلفن همراه وجود تعداد بالای سیم‌کارت‌های پیش‌خرید شده غیرفعال در بازار است. با توجه به این که نرخ نفوذ تلفن همراه در ایران تقریباً برابر با 100 درصد می‌باشد کارشناسان بر این باورند که بازار مخابرات ایران کماکان دربردارنده فرصت‌های چشمگیری برای رشد و توسعه به‌ویژه در مناطق روستایی و همچنین در بحث ترغیب مشترکین به استفاده از خدمات نسل چهارم شبکه تلفن همراه است. چرا که آمار صنعت مخابرات ایران در این حوزه‌ها در مقایسه با سایر کشورهای منطقه‌ پایین‌تر است. با توجه به این‌که ایران از یک جمعیت جوان و آگاه از فناوری برخوردار است سرمایه‌گذاری در بخش خدمات پهن‌باند تلفن ثابت ضروری می‌باشد. بر این اساس دولت اخیرا از تمایل خود برای به اشتراک‌گذاری زیرساخت‌های شرکت مخابرات خبر داده است. با این حال کارشناسان یادآور ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.