منو

تحلیل صنعت حمل و نقل، با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. بردارهای خودرگرسيون اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

 البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

 در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

 باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنعت حمل و نقل کالا و دریایی ایران - فصل اول 2021

فصل اول 2021

همراه با پیش‌بینی 5 ساله تا سال 2024


کارشناسان معتقدند دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شکست خواهد خورد و قدرت را به رقیب خود یعنی جو بایدن واگذار خواهد نمود. با روی کار آمدن جو بایدن زمینه برای لغو تدریجی تحریم‌ها فراهم خواهد آمد. با استناد به این موضوع انتظار می‌رود در سال 2021 صادرات نفت ایران افزایش پیدا کند و رشد اقتصادی این کشور بهبود یابد. بر این اساس کارشناسان در پیش‌بینی‌های قبلی خود در خصوص رشد اقتصادی ایران در سال‌های 2021 و 2022 بازبینی به عمل آوردند و ارقام قبلی را افزایش دادند. در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود اقتصاد ایران در سال‌های 2021 و 2022 به ترتیب نرخ رشد4/3 درصد و 8/2درصد را تجربه کند. این در حالی است که پیشتر کارشناسان نرخ رشد 2/9 درصد و 7 درصد را برای این دو سال پیش‌بینی نموده بودند. در پی بهبود اوضاع اقتصادی کشور و افزایش صادرات نفت انتظار می‌رود حجم مبادلات تجاری ایران به طور چشمگیری افزایش یابد. بر این اساس پیش‌بینی می‌شود در ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.