منو

گزارشهاي تحليلي صنايع و بازارهاي جهاني

تحلیل صنعت بیمه

با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/ علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. مزیت عمده بردارهای خودرگرسيون آن است که اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.


گزارش صنعت بیمه -فصل دوم 2020

فصل دوم 2020

همراه با پیش‌بینی 5 ساله تا سال 2024


فشارهای ناشی از ضعف ساختاری در اقتصاد کلان در کنار تحریم‌های شدید وضع شده علیه ایران کماکان اقتصاد داخلی این کشور را تضعیف خواهد کرد و این مسأله چشم‌انداز نامساعدی برای صنعت بیمه در ایران رقم زده است. ابرتورم، ثبت نرخ‌های دورقمی برای بیکاری و کاهش سطح مخارج در بخش مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها، مانع از افزایش حق بیمه‌ها طی دوره پیش‌بینی تا سال 2024 خواهند شد. اگرچه کارشناسان خاطرنشان می‌نمایند که بازار بیمه ایران از پتانسیل قابل ملاحظه‌ای برای رشد بلند‌مدت و بنیادین برخوردار است اما بعید به نظر می‌رسد که این پتانسیل بالفعل شود زیرا تنش‌های ژئوپلتیک با جامعه بین‌الملل باعث خواهد شد ایران از لحاظ سیاسی و اقتصادی کماکان در وضعیت رکود باقی بماند. در علم اقتصاد، ابرتورم زمانی اتفاق می‌افتد که یک کشور نرخ تورم بسیار بالا و معمولاً پرشتاب را تجربه می‌کند، به سرعت ارزش واقعی ارز داخلی از بین رفته و باعث می‌شود افراد جامعه دارایی‌هایشان را از پول محلی به حداقل برسانند. جمعیت به‌طور معمول ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.