منو

گزارشهاي تحليلي صنايع و بازارهاي جهاني

تحلیل صنعت بیمه

با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/ علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. مزیت عمده بردارهای خودرگرسيون آن است که اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.


گزارش صنعت بیمه

فصل سوم 2022

همراه با پیش‌بینی 5 ساله تا سال 2026


کارشناسان پیش‌بینی می‌نمایند که در سال‌های 2022 و 2023 نرخ تورم در ایران بسیار بالا خواهد بود. تورم بالا نه تنها باعث خواهد شد رشد واقعی حق‌بیمه‌ها بسیار اندک باشد، بلکه بر رغبت افراد برای خرید بیمه‌نامه تاثیر منفی خواهد گذاشت و آنان را از خرید بیمه‌نامه منصرف خواهد نمود زیرا در سایه تورم سنگین پرداخت حق‌بیمه برای افراد بسیار دشوار می‌شود و از طرف دیگر افراد رغبت خود را برای پس‌اندازهای بلند‌مدت نظیر بیمه عمر از دست می‌دهند. به باور کارشناسان، مادامی که چشم‌انداز اقتصاد کلان در ایران نامطمئن و روبه‌افول باشد و تحریم‌ها باعث انزوای ایران از بازارهای جهانی شوند، از پتانسیل مطلوب رشد صنعت بیمه این کشور، نمی‌توان بهره‌برداری خوبی به عمل آورد. حتی اگر این موانع نیز تا حدودی مرتفع شوند، موانع ساختاری دیگری در مسیر پیشرفت صنعت بیمه به وجود خواهند آمد که لازم است آن‌ها نیز پشت سر گذاشته شوند. کارشناسان معتقدند که یکی از پیش‌نیازهای ضروری برای رشد صنعت بیمه در ایران، افزایش ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟