منو

گزارشهاي تحليلي صنايع و بازارهاي جهاني

تحلیل صنعت بیمه

با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/ علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. مزیت عمده بردارهای خودرگرسيون آن است که اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.


گزارش صنعت بیمه

فصل چهارم 2023

همراه با پیش‌بینی 5 ساله تا سال 2027


کارشناسان معتقدند در سال 2023 صنعت بیمه ایران و به ویژه بخش بیمه عمر این کشور با یک سری چالش‌های بزرگ روبرو خواهد بود. این چالش‌ها ناشی از نرخ بالای تورم، کاهش رشد اقتصادی کشور و پایین بودن سطح درآمد قابل‌تصرف خانوارهاست. در تشریح تاثیر تورم بر صنعت بیمه ایران باید گفت که تورم باعث شده قدرت خرید خانوارها و صاحبین کسب و کارها پایین بیاید و خرید محصولات بیمه‌ای از فهرست اولویت‌های افراد کنار برود. به عبارت دیگر، تورم و در کنار آن کاهش ارزش ریال موجب شده گروهی از افراد جامعه نتوانند نسبت به خرید بیمه‌نامه و پرداخت حق‌بیمه اقدام کنند. این مسئله به مانند یک سرعت‌گیر عمل خواهد کرد و اجازه نخواهد داد صنعت بیمه ایران رشد چشمگیری را تجربه کند و پتانسیل رشد ارگانیکی که در این صنعت وجود دارد بالفعل شود. با توجه به این که توافقنامه هسته‌ای احتمالا تا قبل از سال 2024 احیا نخواهد شد فشارهای اقتصادی که هم اکنون در بازار ایران ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟