منو

گزارشهاي تحليلي صنايع و بازارهاي جهاني

تحلیل صنعت بیمه

با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/ علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. مزیت عمده بردارهای خودرگرسيون آن است که اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.


گزارش صنعت بیمه

فصل اول 2024

همراه با پیش‌بینی 5 ساله تا سال 2027


کارشناسان برای رشد صنعت بیمه ایران در طول سال مالی شمسی مصادف با سالهای 2024-2023، به‌طورکلی یک چشم‌انداز نامساعد متصور هستند. این چشم‌انداز نامطلوب عمدتاً به دلیل چالش‌های ساختاری متعددی که این صنعت با آنها روبه‌روست شکل گرفته است. این چالش‌ها عبارتند از ابرتورم، فشارهای نزولی بر ارزش پول ملی، سطح پایین درآمدهای قابل تصرف و همچنین رشد ضعیف تقاضا برای کالاهای تجاری. علی‌رغم ترسیم چنین چشم‌انداز نامناسبی، به واسطه برخی تغییرات در وضعیت اقتصادی ایران ممکن است از تبعات برخی فشارها بر این بازار کاسته شود. با توجه به این که بعید است در آینده نزدیک تحریم‌ها علیه ایران برداشته شوند، وجود برخی معضلات و مشکلات ساختاری در صنعت بیمه این کشور بر میزان فروش محصولات بیمه، از خدمات پایه گرفته تا پوشش‌های خاص بیمه‌ای، تأثیر منفی خواهد داشت. با این وجود، لازم به ذکر است که صنعت بیمه ایران یک صنعت دست نخورده است و این صنعت پتانسیل زیادی برای رشد و توسعه دارد اما در حال حاضر ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟