منو

گزارشهاي تحليلي صنايع و بازارهاي جهاني

تحلیل صنعت بیمه

با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/ علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. مزیت عمده بردارهای خودرگرسيون آن است که اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.


گزارش صنعت بیمه -فصل اول 2020

فصل اول 2020

همراه با پیش‌بینی 5 ساله تا سال 2023


تحریم‌های ایالات متحده آمریکا کماکان به اقتصاد ایران ضربه خواهد زد. حقیقت این است که تحریم‌ها در حال تضعیف اصول بنیادین و ساختاری اقتصاد کلان ایران هستند. به واسطه تورم شدید، نرخ بالای بیکاری (دو رقمی)، مخارج پایین مصرف‌کنندگان و کسب و کارها محیط عملیاتی در ایران همچنان ضعیف باقی می‌ماند. اگرچه کارشناسان خاطرنشان می‌نمایند که بازار بیمه ایران از پتانسیل قابل ملاحظه‌ای برای رشد بلند‌مدت و بنیادین برخوردار است اما بعید به نظر می‌رسد که این پتانسیل بالفعل شود زیرا تنش‌های ژئوپلتیک با جامعه بین‌الملل باعث خواهد شد ایران از لحاظ سیاسی و اقتصادی کماکان در وضعیت رکود باقی بماند. [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.