منو

گزارشهاي تحليلي صنايع و بازارهاي جهاني

تحلیل صنعت بیمه

با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/ علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. مزیت عمده بردارهای خودرگرسيون آن است که اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.


گزارش صنعت بیمه -فصل چهارم 2020

فصل چهارم 2020

همراه با پیش‌بینی 5 ساله تا سال 2024


به دلیل شیوع بیماری کووید 19 انتظار می‌رود رکود حاکم بر اقتصاد ایران در سال 2020 نیز ادامه پیدا کند و نرخ بیکاری در این کشور افزایش یابد. استمرار رکود اقتصادی و افزایش نرخ بیکاری در حالی اتفاق می‌افتد که نرخ تورم در ایران به صورت مستمر بالا می‌باشد. تمامی این رخدادها خبر از آن می‌دهد که در سال 2020 مخارج خانوارها و کسب و کارها همچنان پایین باقی خواهد ماند. در این میان مصرف‌کنندگان تلاش خواهند کرد مخارج غیرضروری خود را کاهش دهند. در سایه این رویکرد، تعداد زیادی از بیمه‌ها جزء مخارج غیرضروی به حساب خواهند آمد و در نتیجه خرید آن‌ها کنار گذاشته خواهد شد. اوضاع نا به سامان اقتصادی در حالی در ایران جریان دارد که در نیمه اول 2020 تنش‌ها میان ایران وآمریکا بالا گرفت و این کشور تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع نمود. با توجه به مسائل فوق کارشناسان معتقدند که صنعت بیمه ایران در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت یک رشد کند و کم‌فروغ ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.