منو

گزارشهاي تحليلي صنايع و بازارهاي جهاني

تحلیل صنعت بانکداری

 با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/ علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

 

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. مزیت عمده بردارهای خودرگرسيون آن است که اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنعت بانکداری و خدمات مالی ایران- فصل اول 2021

فصل اول 2021

همراه با پیش‌بینی ده ساله تا سال 2029


دیدگاه: آثار مخرب تحریم‌های آمریکا و شرایط اقتصادی نابسامان در ایران آن هم در بحبوحه همه‌گیری بیماری کووید19 بدین معناست که صنعت بانکداری و خدمات مالی ایران در تمام طول دوره پیش‌بینی وضعیت بغرنج‌تری خواهد داشت. اکثر سرمایه‌گذاران خارجی کماکان تمایلی برای مشارکت با این بخش ندارند و این در حالی است که ضعف قوانین نظارتی و فقدان شفافیت در این صنعت کماکان مشهود است. با این وجود، توسعه روابط میان ایران و چین می‌تواند راهگشایی برای بهبود رشد در این بخش باشد؛ ایران و چین اخیراً توافق‌نامه‌ای با یکدیگر به امضا رسانده‌اند که حوزه‌های مختلفی از جمله همکاری‌های امنیتی و سرمایه‌گذاری را دربر می‌گیرد. در این توافقنامه طرح‌هایی برای سرمایه‌گذاری در صنعت بانکداری و خدمات مالی ایران نیز گنجانده شده است. در عین حال، احتمال بالای پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا و انتظار افزایش قیمت نفت در آینده هم می‌تواند اقتصاد ایران را رونق دوباره‌ای ببخشد و به تبع همین مسأله صنعت بانکداری و خدمات ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.