منو

گزارشهاي تحليلي صنايع و بازارهاي جهاني

تحلیل صنایع معدنی

با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. بردارهای خودرگرسيون اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

 البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

 در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

 باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنایع معدنی ایران

فصل دوم 2019

همراه با پیش‌بینی 10 ساله تا سال 2028


با رفع تحریم‌های غرب علیه ایران، صنعت معدن این کشور که ذخایر توسعه‌نیافته وسیعی را شامل می‌شود، طی سه تا پنج سال آتی به سرعت رشد خواهد کرد؛ ضمن این‌که این بخش هنوز عمدتاً توسط شرکت‌های دولتی اداره می‌شود. با این وجود، پیشرفت در این بخش از آهنگ کندی برخوردار خواهد بود و انتظار می‌رود صنعت معدن در طول دو تا سه سال آینده با چالش‌های بی‌شماری مواجه گردد که از جمله آن‌ها می‌توان به بوروکراسی ناکارآمد، زیرساخت‌های نامناسب و قیمت پایین مواد معدنی اشاره کرد. نقاط قوت ایران دارای 68 ماده معدنی است، به علاوه بیش از 37 میلیارد تن ذخایر اثبات شده و 57 میلیارد تن ذخایر احتمالی در این کشور وجود دارد که این مواد شامل ذخایر قابل توجهی از ذغال‌سنگ، سنگ‌آهن، مس، سرب، روی، کروم، اورانیوم و طلا می‌باشند. به استناد سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده امریکا، ایران دارنده بیشترین ذخایر روی در جهان است، ضمن این که نهمین ذخایر مس، دوازدهمین ذخایر سنگ‌آهن و دهمین ذخایر ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.