منو

گزارشهاي تحليلي صنايع و بازارهاي جهاني 

تحلیل صنایع فلزی

با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/ علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. مزیت عمده بردارهای خودرگرسيون آن است که اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیلی روی - فصل سوم 2020

فصل سوم 2020

همراه با پیش‌بینی‌های ده ساله تا سال 2029


با توجه به این‌که انتظار می‌رود به‌تدریج از شدت تبعات ناشی از شوک منفی تقاضای جهانی برای روی در اثر شیوع بیماری کرونا کاسته شود، کارشناسان معتقدند که قیمت این فلز طی ماه‌های آتی به سطوح بالاتر افزایش خواهد یافت. به هر حال تضعیف قابل‌ملاحظه قیمت روی از ماه ژانویه تاکنون کارشناسان را بر آن داشت تا رقم پیش‌بینی‌شده برای این فلز در سال 2020 را مورد بازنگری نزولی قرار دهند. در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود میانگین قیمت هر تن روی در سال 2020 به 2,100 دلار برسد که این رقم با پیش‌بینی قبلی 2,250 دلار و همچنین 2,507 دلار در سال 2019 مقایسه می‌شود. از آن‌جا که عرضه مازاد بر تقاضای روی در سال 2020 طی بلندمدت کماکان ادامه خواهد داشت، بنابراین روند نزولی قیمت‌ها در بلندمدت نیز ادامه خواهد یافت. [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.