منو

گزارشهاي تحليلي صنايع و بازارهاي جهاني 

تحلیل صنایع فلزی

با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/ علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. مزیت عمده بردارهای خودرگرسيون آن است که اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیلی روی - فصل چهارم 2020

فصل چهارم 2020

همراه با پیش‌بینی‌های ده ساله تا سال 2029


بهبود سریع رشد تولید فولاد که رشد مصرف روی در چین را به دنبال خواهد داشت، باعث خواهد شد تا طی مدت باقی‌مانده از سال 2020 و همچنین در اوایل سال 2021، قیمت روی به میزان قابل توجهی افزایش یابد. با این وجود، کارشناسان کماکان انتظار دارند که طی سال‌های آتی عرضه مازاد در بازار روی زمینه کاهش بیشتر قیمت‌های روی را فراهم آورد. تولید روی در معادن جهان طی سال‌های آتی و پس از حدود یک دهه افت، بار دیگر رو به افزایش خواهد گذاشت. سطح بالاتر قیمت‌ها در مقایسه با استانداردهای تاریخی موجب تشویق شرکت‌ها به سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های جدید و یا راه‌اندازی مجدد پروژه‌های قدیمی‌تر خواهد شد؛ پروژه‌های جدیدی که در سال‌های 2020 و 2021 به بهره‌برداری خواهند رسید. [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.