منو

گزارش‌های تحلیل بازار تجهیزات پزشکی

مبتنی بر تعاریف عمومی تجهیزات پزشکی ارائه‌شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده و آژانس دارو اروپا هستند. «تجهیزات پزشکی» به اختصار عبارت است از هر قطعه تجهیزات یا دستگاه مورد استفاده در درمان یا تشخیص یک بیماری که به‌طور مستقیم با بیمار در تماس است. تجهیزات داروسازی، تشخیص وریدی و آزمایشگاهی در دامنه این گزارش‌ها قرار نمی‌گیرند.

بازار داخلی تجهیزات پزشکی براساس قیمت‌های تحویل در کارخانه بین سال‌های 2008 تا 2013 برحسب نرخ دلار و ریال تخمین زده شده است. این برآوردها با تکیه بر رویکرد تجارت‌محور، بررسی واردات و سپس، افزودن تولید داخلی منهای واردات صورت گرفته‌اند. اطلاعات واردات و صادرات از مقامات گمرک ملی به‌دست آمده‌اند.

اطلاعات تولید با احتساب عوامل متفاوت از جمله ارزش صادرات، حضور تولیدکنندگان ملی و چندملیتی، اطلاعات فروش در صورت وجود و برآوردهای تولید که به طور رسمی منتشر می‌شوند، تخمین زده شده‌اند. سپس اطلاعات تولید با در نظر گرفتن صادرات مجدد، انبار و اختلافات در تعریف تولید داخلی تصحیح شدند.

 باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنعت تجهیزات پزشکی- فصل سوم 2019

فصل سوم 2019

همراه با پیش‌بینی‌های 5 ساله تا سال 2023


در بازه زمانی 2018 تا 2023 ارزش بازار تجهیزات پزشکی ایران بر حسب ریال یک نرخ رشد دو رقمی بزرگ را تجربه خواهد کرد اما این نرخ رشد بر حسب دلار کوچک‌تر خواهد بود که علت اصلی این موضوع کاهش ارزش ریال است. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند رکود اقتصادی ایران در سال 2019 عمیق‌تر شود چرا که صادرات و سرمایه‌گذاری‌های خارجی کاهش می‌یابد. بر این اساس دولت هزینه‌های جاری را در اولویت قرار خواهد داد که در این راستا به طور خاص می‌توان به اجرای برنامه‌های رفاهی و تخصیص یارانه به واردات کالاهای اساسی اشاره نمود. این سیاست باعث خواهد شد واردات تجهیزات پزشکی در میان‌مدت افزایش پیدا کند. در مقابل مخارج سرمایه‌ای احتمالاً به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا خواهد کرد. این موضوع بر توسعه پروژه‌های زیربنایی در بخش بهداشت و درمان تأثیر منفی خواهد گذاشت. با این حال انتظار می‌رود دولت بومی‌سازی تولید برخی از تجهیزاتی که واردات آن‌ها به واسطه تحریم‌های ایالات متحده آمریکا محدود شده است را ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.