منو

گزارش‌های تحلیل بازار تجهیزات پزشکی

مبتنی بر تعاریف عمومی تجهیزات پزشکی ارائه‌شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده و آژانس دارو اروپا هستند. «تجهیزات پزشکی» به اختصار عبارت است از هر قطعه تجهیزات یا دستگاه مورد استفاده در درمان یا تشخیص یک بیماری که به‌طور مستقیم با بیمار در تماس است. تجهیزات داروسازی، تشخیص وریدی و آزمایشگاهی در دامنه این گزارش‌ها قرار نمی‌گیرند.

بازار داخلی تجهیزات پزشکی براساس قیمت‌های تحویل در کارخانه بین سال‌های 2008 تا 2013 برحسب نرخ دلار و ریال تخمین زده شده است. این برآوردها با تکیه بر رویکرد تجارت‌محور، بررسی واردات و سپس، افزودن تولید داخلی منهای واردات صورت گرفته‌اند. اطلاعات واردات و صادرات از مقامات گمرک ملی به‌دست آمده‌اند.

اطلاعات تولید با احتساب عوامل متفاوت از جمله ارزش صادرات، حضور تولیدکنندگان ملی و چندملیتی، اطلاعات فروش در صورت وجود و برآوردهای تولید که به طور رسمی منتشر می‌شوند، تخمین زده شده‌اند. سپس اطلاعات تولید با در نظر گرفتن صادرات مجدد، انبار و اختلافات در تعریف تولید داخلی تصحیح شدند.

 باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنعت تجهیزات پزشکی

فصل چهارم 2023

همراه با پیش‌بینی‌های 5 ساله تا سال 2027


در پنج سال آینده بازار تجهیزات پزشکی ایران یک رشد مثبت را شاهد خواهد بود و ارزش این بازار بر حسب ریال هر سال بر اساس یک نرخ رشد دو رقمی افزایش پیدا خواهد کرد. البته بخش زیادی از نیاز بازار کماکان از طریق واردات تامین خواهد شد. در سال 2023 بازار تجهیزات پزشکی ایران همچنان یک رشد مثبت را تجربه خواهد نمود اما این رشد نسبت به سال 2022 اندازه کوچک‌تری خواهد داشت. علت این موضوع کاهش رشد اقتصادی ایران در سال 2023 و بالا بودن نرخ تورم در این کشور است. همچنین باید اضافه نمود که برای رشد بازار تجهیزات پزشکی ایران یک سری ریسک‌های نامطلوب وجود دارد که تحقق هر کدام از این ریسک‌ها می‌تواند بر رشد این بازار تاثیر منفی بگذارد. این ریسک‌ها از تحریم‌های آمریکا نشات می‌گیرند چرا که بر اساس شواهد موجود توافقنامه هسته‌ای در کوتاه‌مدت احیا نخواهد شد و تحریم‌ها کماکان به قوت خود باقی خواهد ماند. این در حالی است که اگر ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟