منو

گزارش‌های تحلیل بازار تجهیزات پزشکی

مبتنی بر تعاریف عمومی تجهیزات پزشکی ارائه‌شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده و آژانس دارو اروپا هستند. «تجهیزات پزشکی» به اختصار عبارت است از هر قطعه تجهیزات یا دستگاه مورد استفاده در درمان یا تشخیص یک بیماری که به‌طور مستقیم با بیمار در تماس است. تجهیزات داروسازی، تشخیص وریدی و آزمایشگاهی در دامنه این گزارش‌ها قرار نمی‌گیرند.

بازار داخلی تجهیزات پزشکی براساس قیمت‌های تحویل در کارخانه بین سال‌های 2008 تا 2013 برحسب نرخ دلار و ریال تخمین زده شده است. این برآوردها با تکیه بر رویکرد تجارت‌محور، بررسی واردات و سپس، افزودن تولید داخلی منهای واردات صورت گرفته‌اند. اطلاعات واردات و صادرات از مقامات گمرک ملی به‌دست آمده‌اند.

اطلاعات تولید با احتساب عوامل متفاوت از جمله ارزش صادرات، حضور تولیدکنندگان ملی و چندملیتی، اطلاعات فروش در صورت وجود و برآوردهای تولید که به طور رسمی منتشر می‌شوند، تخمین زده شده‌اند. سپس اطلاعات تولید با در نظر گرفتن صادرات مجدد، انبار و اختلافات در تعریف تولید داخلی تصحیح شدند.

 باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنعت تجهیزات پزشکی- فصل سوم 2020

فصل سوم 2020

همراه با پیش‌بینی‌های 5 ساله تا سال 2024


در بازه زمانی 2019 تا 2024 بازار تجهیزات پزشکی ایران یک نرخ رشد مرکب سالانه بزرگ و دو رقمی را تجربه خواهد کرد که در این میان بخش اعظمی از نیاز بازار از طریق واردات تأمین خواهد شد. با این حال اقتصاد ایران در سال 2020 وضعیت نامطلوبی را شاهد خواهد بود. این موضوع باعث خواهد شد رشد بازار تجهیزات پزشکی در این سال محدود شود. حقیقت این است که در ماه‌های اخیر دو رخداد مهم در جهان به وقوع پیوسته که این رخدادها بر روند رشد بازار تجهیزات پزشکی ایران تأثیر خواهد گذاشت. یکی از این رخدادها شیوع بیماری کووید 19 و دیگری سقوط قیمت نفت است. شیوع بیماری کووید 19 باعث خواهد شد برای پیش‌بینی‌های کارشناسان در خصوص رشد بازار تجهیزات پزشکی ایران ریسک‌های نامطلوب قابل ملاحظه‌ای به وجود بیاید. از سوی دیگر سقوط قیمت نفت باعث خواهد شد درآمد دولت محدود شود و توانایی این نهاد برای اجرای بسته‌های محرک مالی و مقابله با بحران کووید 19 ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.