منو

گزارش‌های تحلیل بازار تجهیزات پزشکی

مبتنی بر تعاریف عمومی تجهیزات پزشکی ارائه‌شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده و آژانس دارو اروپا هستند. «تجهیزات پزشکی» به اختصار عبارت است از هر قطعه تجهیزات یا دستگاه مورد استفاده در درمان یا تشخیص یک بیماری که به‌طور مستقیم با بیمار در تماس است. تجهیزات داروسازی، تشخیص وریدی و آزمایشگاهی در دامنه این گزارش‌ها قرار نمی‌گیرند.

بازار داخلی تجهیزات پزشکی براساس قیمت‌های تحویل در کارخانه بین سال‌های 2008 تا 2013 برحسب نرخ دلار و ریال تخمین زده شده است. این برآوردها با تکیه بر رویکرد تجارت‌محور، بررسی واردات و سپس، افزودن تولید داخلی منهای واردات صورت گرفته‌اند. اطلاعات واردات و صادرات از مقامات گمرک ملی به‌دست آمده‌اند.

اطلاعات تولید با احتساب عوامل متفاوت از جمله ارزش صادرات، حضور تولیدکنندگان ملی و چندملیتی، اطلاعات فروش در صورت وجود و برآوردهای تولید که به طور رسمی منتشر می‌شوند، تخمین زده شده‌اند. سپس اطلاعات تولید با در نظر گرفتن صادرات مجدد، انبار و اختلافات در تعریف تولید داخلی تصحیح شدند.

 باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنعت تجهیزات پزشکی ایران

فصل اول 2019

همراه با پیش‌بینی‌های 5 ساله تا سال 2023


بازار تجهیزات پزشکی ایران طی دوره پیش‌بینی بین سال‌های 2018 تا 2023، نرخ‌های رشد دو رقمی را به ثبت خواهد رساند، اما با توجه به کاهش شدید ارزش ریال، این روند از رشد بر حسب دلار آمریکا از آهنگ کندی برخوردار خواهد بود. از آن‌جا که اعمال دوباره تحریم‌های آمریکایی موجب کاهش سطح صادرات و سرمایه‌گذاری در کشور شده و این مسأله متعاقباً کاهش مصرف را به دنبال خواهد داشت، کارشناسان معتقدند که اقتصاد ایران در سال 2019 به تدریج با رکود عمیق‌تری مواجه خواهد شد. به رغم این مسأله، سرمایه‌گذاری‌های کلانی که در حال حاضر توسط دولت و بخش خصوصی در حوزه سلامت و درمان صورت می‌گیرد، طی دوره میان‌مدت به رشد واردات تجهیزات پزشکی کمک خواهد کرد. با این حال، ایران مجبور خواهد بود برخی تجهیزاتی را که واردات آن‌ها به ایران توسط دولت آمریکا ممنوع شده است، در داخل تولید نماید. انتظار می‌رود این اقدام دولت و بخش خصوصی موجب رونق در بخش تولید داخلی تجهیزات پزشکی ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.