منو

گزارش‌های تحلیل بازار تجهیزات پزشکی

مبتنی بر تعاریف عمومی تجهیزات پزشکی ارائه‌شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده و آژانس دارو اروپا هستند. «تجهیزات پزشکی» به اختصار عبارت است از هر قطعه تجهیزات یا دستگاه مورد استفاده در درمان یا تشخیص یک بیماری که به‌طور مستقیم با بیمار در تماس است. تجهیزات داروسازی، تشخیص وریدی و آزمایشگاهی در دامنه این گزارش‌ها قرار نمی‌گیرند.

بازار داخلی تجهیزات پزشکی براساس قیمت‌های تحویل در کارخانه بین سال‌های 2008 تا 2013 برحسب نرخ دلار و ریال تخمین زده شده است. این برآوردها با تکیه بر رویکرد تجارت‌محور، بررسی واردات و سپس، افزودن تولید داخلی منهای واردات صورت گرفته‌اند. اطلاعات واردات و صادرات از مقامات گمرک ملی به‌دست آمده‌اند.

اطلاعات تولید با احتساب عوامل متفاوت از جمله ارزش صادرات، حضور تولیدکنندگان ملی و چندملیتی، اطلاعات فروش در صورت وجود و برآوردهای تولید که به طور رسمی منتشر می‌شوند، تخمین زده شده‌اند. سپس اطلاعات تولید با در نظر گرفتن صادرات مجدد، انبار و اختلافات در تعریف تولید داخلی تصحیح شدند.

 باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنعت تجهیزات پزشکی- فصل اول 2020

فصل اول 2020

همراه با پیش‌بینی‌های 5 ساله تا سال 2023


علی رغم رشد روز افزون چالش‌ها در محیط عملیاتی ایران بازار تجهیزات پزشکی این کشور در بازه زمانی 2018 تا 2023 نرخ رشد دو رقمی و بالایی را تجربه خواهد کرد. در سال 2020 ایران شاهد ثبات در رشد اقتصادی خود خواهد بود چرا که در این سال شوک اولیه تحریم‌ها از بین خواهد رفت و روند تورم مطلوب‌تر خواهد شد. بازار تجهیزات پزشکی از این ثبات اقتصادی نفع خواهد برد. انتظار می‌رود دولت بومی‌سازی برخی از تجهیزاتی که واردات آن‌ها به واسطه تحریم‌ها محدود شده است را در اولویت قرار دهد. این موضوع به رشد بازار تجهیزات پزشکی ایران کمک خواهد کرد. با این حال کاهش مستمر ارزش ریال و افزایش مشکلات برای واردات قطعات و مواد اولیه باعث شده قیمت تجهیزات داخلی نیز با افزایش مواجه شود. دولت مخارج جاری را نسبت به مخارج سرمایه‌ای در اولویت قرار خواهد داد که در این راستا به طور خاص باید به اجرای برنامه‌های رفاهی و تخصیص یارانه به واردات کالاهای ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.