منو

گزارش‌های تحلیل بازار تجهیزات پزشکی

مبتنی بر تعاریف عمومی تجهیزات پزشکی ارائه‌شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده و آژانس دارو اروپا هستند. «تجهیزات پزشکی» به اختصار عبارت است از هر قطعه تجهیزات یا دستگاه مورد استفاده در درمان یا تشخیص یک بیماری که به‌طور مستقیم با بیمار در تماس است. تجهیزات داروسازی، تشخیص وریدی و آزمایشگاهی در دامنه این گزارش‌ها قرار نمی‌گیرند.

بازار داخلی تجهیزات پزشکی براساس قیمت‌های تحویل در کارخانه بین سال‌های 2008 تا 2013 برحسب نرخ دلار و ریال تخمین زده شده است. این برآوردها با تکیه بر رویکرد تجارت‌محور، بررسی واردات و سپس، افزودن تولید داخلی منهای واردات صورت گرفته‌اند. اطلاعات واردات و صادرات از مقامات گمرک ملی به‌دست آمده‌اند.

اطلاعات تولید با احتساب عوامل متفاوت از جمله ارزش صادرات، حضور تولیدکنندگان ملی و چندملیتی، اطلاعات فروش در صورت وجود و برآوردهای تولید که به طور رسمی منتشر می‌شوند، تخمین زده شده‌اند. سپس اطلاعات تولید با در نظر گرفتن صادرات مجدد، انبار و اختلافات در تعریف تولید داخلی تصحیح شدند.

 باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنعت تجهیزات پزشکی- فصل چهارم 2019

فصل چهارم 2019

همراه با پیش‌بینی‌های 5 ساله تا سال 2023


در بازه زمانی 2018 تا 2023 صنعت تجهیزات پزشکی ایران یک نرخ رشد دورقمی بزرگ را تجربه خواهد کرد. با این حال به دلیل سخت‌تر شدن تحریم‌های هسته‌ای ایالات متحده آمریکا انتظار می‌رود رکود اقتصادی ایران در سال 2019 عمیق‌تر شود. بدتر شدن اوضاع اقتصادی که خود را به شکل افزایش تورم و رشد بیکاری نشان خواهد داد به طور بالقوه می‌تواند موجب بروز بی‌ثباتی سیاسی در کشور شود. در صورت بروز بی‌ثباتی سیاسی شرکت‌های سازنده تجهیزات پزشکی که قصد دارند در بازار ایران فعالیت کنند در خصوص ورود به این بازار بیش از پیش دچار هراس و تردید خواهند شد. با این حال انتظار می‌رود دولت بومی‌سازی تولید برخی از تجهیزاتی که واردات آن‌ها به واسطه آمریکا محدود شده است را در اولویت قرار دهد. این موضوع به رشد بازار تجهیزات پزشکی ایران کمک خواهد کرد. علاوه بر این دولت مخارج جاری را نسبت به مخارج سرمایه‌ای در اولویت قرار خواهد داد. در این راستا به طور خاص باید ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.