منوخلاصۀ مدیریتی

• کارشناسان پس از بازنگری، پیش‌بینی به عمل آمده درباره میانگین قیمت آلومینیوم در سال 2021 را از رقم قبلی 2,050 دلار در هر تن به 2,300 دلار در هر تن افزایش دادند. بازنگری به این علت صورت گرفت که به نظر می‌رسد رالی قدرتمند شکل‌گرفته در روند رشد قیمت این فلز در سه‌ماهه دوم سال 2021 بیش از حد انتظار به طول انجامیده است.
• طی مدت زمان باقی‌مانده تا پایان سال 2021، قیمت‌ها در سطح بالا حفظ خواهند شد و انتظار می‌رود طی همین مدت هر تن آلومینیوم با قیمت حدوداً 2,300 دلار معامله شود. علت این امر تقویت اصول بنیادین به واسطه رشد قوی تقاضا و تداوم یافتن نگرانی‌ها در خصوص عرضه این فلز می باشد.
• با توجه به روند پرشتاب تحولات جهانی به سوی تحقق اهداف توسعه پایدار و بنا نهادن هرچه سریع‌تر بنیان‌های اقتصاد سبز و سازگار با محیط زیست در جهان، انتظار می‌رود طی سال‌های آتی قیمت آلومینیوم در سطح بالا حفظ گردد. همچنین، کارشناسان خاطر نشان می‌کنند که روند رو به رشد تقاضا برای آلومینیوم کم‌کربن نشان‌دهنده وجود ریسک‌هایی است که قیمت‌گذاری آلومینیوم در آینده را تهدید می‌کنند.


فایل نمونه

گزارش تحلیلی آلومینیومکلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.