منوخلاصۀ مدیریتی

• کارشناسان پیش‌بینی قیمت آلومینیوم برای سال 2021 را روی رقم 1,850 دلار در هر تن حفظ کرده‌اند. لازم به ذکر است که همه‌گیری بیماری کووید19 باعث شد تا میانگین قیمت این فلز نسبت به رقم 1,731 دلار در هر تن در سال 2020، افزایش یافته و این روند صعودی را حفظ کند.
• انتظار می‌رود به موازات احیای رشد اقتصادی در جهان، تقاضا برای آلومینیوم در سرتاسر جهان نیز رو به بهبود گذارد و این مسأله به کاسته شدن از حجم عرضه مازاد کنونی این فلز، کمک کند. افزایش در عرضه جهانی به واسطه رشد صادرات چین، کسری در تراز جهانی را محدود خواهد کرد.
• کارشناسان بر این باورند که قیمت آلومینیوم طی سال‌های آتی در سطح بالا باقی خواهد ماند. زیرا تقاضای آلومینیوم به پشتوانه پرشتاب‌تر شدن روند تحولات به سوی یک اقتصاد سبز و عاری از آلایندگی‌های زیست محیطی، رو به افزایش خواهد گذاشت. از آنجا که موضوع توسعه پایدار در سال 2021 و سال‌های پس از آن، بیش از پیش در کانون توجهات قرار می‌گیرد، افزایش تقاضا برای آلومینیومی که در فرایند تولید آن گازهای کربنی اندکی انتشار می‌یابد، قیمت‌گذاری این فلز در آینده را در معرض ریسک قرار می‌دهد.


فایل نمونه

گزارش تحلیلی آلومینیومکلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟