منو

تحلیل صنعت مخابرات، با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. بردارهای خودرگرسيون اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.

 


گزارش تحلیل صنعت مخابرات

فصل چهارم 2023

همراه با پیش‌بینی 10 ساله تا سال 2032


کارشناسان معتقدند در پنج سال آینده بخش خدمات پهن‌باند، بخش خطوط تلفن ثابت و بخش شبکه تلفن همراه که سه بخش اصلی در بازار مخابرات ایران را تشکیل می‌دهند رشد بسیار کوچکی را شاهد خواهند بود. البته در بخش خدمات پهن‌باند خطوط تلفن ثابت و شبکه تلفن همراه و اتصالات آن تقاضای زیادی وجود دارد که این تقاضا تا حد زیادی پاسخ داده نشده است. از این رو این بخش متضمن فرصت‌های فراوانی برای رشد و توسعه است. با این حال، به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی و وجود چشم‌اندازی از ریسک‌های سیاسی نقش‌آفرینان اصلی در صنعت مخابرات ایران قادر نیستند به طور جامع و کامل به تقاضای موجود پاسخ دهند و از فرصت‌های رشدی که وجود دارد بهره‌برداری کنند. از سوی دیگر، تحریم‌ها با ضربه زدن به اقتصاد ایران باعث کاهش درآمد قابل تصرف مصرف‌کنندگان شده و استطاعت مالی آنان برای خرید خدمات مخابراتی را تقلیل داده است. علاوه بر این، تحریم‌ها امکان خرید تجهیزات و سخت‌افزارهای مورد نیاز برای ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟