منو

تحلیل صنعت مخابرات، با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. بردارهای خودرگرسيون اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.

 


گزارش تحلیل صنعت مخابرات

فصل سوم 2022

همراه با پیش‌بینی 10 ساله تا سال 2031


کارشناسان پیش‌بینی می‌نمایند سه مؤلفه اصلی در بازار مخابرات ایران، طی دوره میان‌مدت رشد اندکی را تجربه کند. اگرچه این سه مؤلفه به لحاظ تقاضا در بخش اتصالات و خدمات پهن‌باند خطوط ثابت و شبکه تلفن همراه متضمن فرصت‌های رشد فراوانی است و هنوز آنچنان که باید مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است و نقش‌آفرینان اصلی صنعت مخابرات در ایران هنوز موفق به رفع نیازهای این بخش نشده‌اند؛ اما توانایی آنان در ارائه این خدمات تحت تأثیر وجود شرایط نامساعد اقتصاد کلان و چشم‌اندازهای ریسک سیاسی در این کشور، محدود شده است. تحریم‌ها با کاهش دادن درآمدهای قابل تصرف مصرف‌کنندگان، توانایی ایجاد زیرساخت‌های سخت‌افزاری را تحت تأثیر سوء خود قرار داده‌اند؛ البته در همین شرایط، کشور به طور فزاینده‌ای برای تأمین این نیاز به شرکت‌های روسی روی آورده است. علاوه بر این، قطع شبکه اینترنت توسط دولت در فصل چهارم 2019 که با هدف سرکوب نمودن ناآرامی‌های اجتماعی و انتقاد روزافزون شهروندان نسبت به سیاست خارجی کشور صورت گرفت یک رخداد ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟