منو

گزارشهاي تحليلي صنايع و بازارهاي جهاني

تحلیل صنعت بیمه

با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/ علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. مزیت عمده بردارهای خودرگرسيون آن است که اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.


گزارش صنعت بیمه

فصل اول 2023

همراه با پیش‌بینی 5 ساله تا سال 2026


صنعت بیمه ایران در کوتاه‌مدت یک چشم‌انداز نسبتاً روشن را شاهد خواهد بود. پیش‌بینی‌ها درباره رشد قوی حق‌بیمه‌های هر دو بخش بیمه عمر و بیمه غیرعمر بر حسب دلار، در سال 2023 این چشم‌انداز را رقم زده است. اگرچه در طول مدت باقی‌مانده از دوره پنج‌ساله پیش‌بینی، این سطوح رشد در برابر تغییرات نرخ تسعیر ارز و تورم بالا، همچنان آسیب‌پذیر خواهد ماند اما کارشناسان معتقدند که میانگین نرخ‌های رشد کماکان مثبت بوده و منفی نخواهد شد. چنانچه مقامات موفق به مهار تورم شوند و نرخ ارز به ثبات برسد، خدمات ارائه شده از سوی شرکت‌های بیمه‌ در عین جذابیتی که در نظر مصرف‌کنندگان ایرانی خواهند شد، با قیمت‌هایی ارائه خواهند شد که مردم توانایی پرداخت آن‌ها را داشته باشند. در صورتی که تحریم‌های وضع شده علیه ایران برداشته شوند، اقتصاد ایران رشد قدرتمندی را تجربه خواهد کرد و به تبع همین مسأله ممکن است تقاضا برای خدمات بیمه‌ای حتی نسبت به آن‌چه که اکنون انتظار می‌رود، بیشتر هم بشود. [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟