منو

گزارشهاي تحليلي صنايع و بازارهاي جهاني

تحلیل صنعت بانکداری

 با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/ علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

 

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. مزیت عمده بردارهای خودرگرسيون آن است که اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنعت بانکداری و خدمات مالی ایران

فصل چهارم 2022

همراه با پیش‌بینی ده ساله تا سال 2031


تاثیر منفی تحریم‌های آمریکا بر صنعت بانکداری و خدمات مالی ایران کماکان ادامه پیدا خواهد کرد و این مسأله چشم‌انداز نامساعدی برای بخش بانکداری و خدمات مالی در ایران رقم خواهد زد. زیرا تا زمانی که تحریم‌ها پابرجا باشد سرمایه‌گذاری‌ها در ایران کاهش پیدا خواهد کرد و عملیات‌های بانکی محدود خواهد شد. البته کارشناسان کماکان بر این دیدگاه خود تأکید دارند که ایران و آمریکا سرانجام با یکدیگر به توافق خواهند رسید و آمریکا تحریم‌های خود را علیه ایران لغو خواهد کرد اما دو کشور در خصوص موضوعات متعددی با یکدیگر اختلاف نظر دارند. این اختلاف نظرها طی ماه‌های اخیر باعث شده ریسک توقف مذاکرات بالا بگیرد. البته این احتمال وجود دارد که این ریسک محقق نشود و مذاکرات ادامه یابد اما اختلاف نظرهای مذکور باعث خواهد شد در مسیر پیشرفت مذاکرات مانع ایجاد شود و زمان به توافق رسیدن دو کشور به تعویق بیافتد. بنابراین تا آن زمان تاثیر منفی تحریم‌ها بر صنعت بانکداری و خدمات مالی ایران ادامه ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟