منو

گزارشهاي تحليلي صنايع و بازارهاي جهاني

تحلیل صنعت بانکداری

 با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/ علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

 

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. مزیت عمده بردارهای خودرگرسيون آن است که اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنعت بانکداری و خدمات مالی ایران

فصل دوم 2021

همراه با پیش‌بینی ده ساله تا سال 2030


فشار تحریم‌های آمریکا و تبعات منفی شیوع بیماری کووید 19 باعث شد اقتصاد ایران در سال 2020 برای سومین سال متوالی رشد منفی را تجربه کند. با این حال انتظار می‌رود با شروع سال 2021 این روند متوقف گردد و اقتصاد ایران طی سال‌های 2021 و 2022 احیا و ترمیم شود. این اتفاق به نوبه خود باعث خواهد شد اعطای تسهیلات اعتباری از سوی بانک‌ها افزایش پیدا کند. با این وجود، صنعت بانکداری و خدمات مالی ایران در سال 2021 همچنان در یک وضعیت بغرنج و شکننده به سر خواهد برد زیرا اگرچه رئیس جمهور جدید آمریکا به صراحت اعلام نموده در صورتی که ایران به اجرای تعهدات هسته‌ای خود بازگردد آمریکا نیز به توافقنامه هسته‌ای باز خواهد گشت اما این موضوع بدین معنا نیست که تحریم‌ها در سال 2021 بلافاصله لغو خواهد شد چرا که این فرآیند به احتمال زیاد زمان‌بر خواهد بود. با توجه به این موضوع کارشناسان معتقدند بسیاری از بانک‌های خارجی در کوتاه‌مدت کماکان از برقراری ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.