منو

گزارشهاي تحليلي صنايع و بازارهاي جهاني

تحلیل صنعت آب

با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. بردارهای خودرگرسيون اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

 

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

 در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

 باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنعت آب ایران

فصل چهارم 2015

همراه با پیش‌بینی 5 ساله تا سال 2019


میزان مصرف آب ایران در هر سال به‌طور پیوسته افزایش می‌یابد که علت اصلی این موضوع، رشد جمعیت است. با این حال نگرانی‌ها راجع به خشکسالی و معضل کمبود آب موجب ناپایدار شدن نرخ مصرف شده است. یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان آب کشور بخش کشاورزی است که هم‌اکنون تحت تأثیر کشت محصولات زراعی با مصرف آب بالا قرار دارد. دولت اخیراً اعلام کرده قصد دارد مصرف آب را محدود سازد و رویکرد خود را از ساخت سدهای جدید به توسعه شبکه آب فاضلاب بهتر تغییر داده است. استفاده مجدد از فاضلاب به‌ویژه در بخش صنعت و کشاورزی می‌تواند راهکاری بلندمدت برای مقابله با مسأله کمبود آب باشد. [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟