منو

گزارشهاي تحليلي صنايع و بازارهاي جهاني 

تحلیل صنایع زیربنایی

با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/ علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. مزیت عمده بردارهای خودرگرسيون آن است که اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنایع زیربنایی

فصل چهارم 2023

همراه با پیش‌بینی 10 ساله تا سال 2032


پیشتر تصور می‌شد توافقنامه هسته‌ای در سال 2023 احیا خواهد شد و به دنبال آن تحریم‌ها علیه ایران لغو خواهد گردید اما در این فصل کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که توافقنامه هسته‌ای فعلا احیا نخواهد شد و تحریم‌ها در آینده نزدیک همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند. تحریم‌ها همچون گذشته بر رشد و توسعه صنعت ساخت و ساز ایران تاثیر منفی خواهد گذاشت و فعالیت‌ها در این صنعت را در هر سطحی تحت تاثیر قرار خواهد داد. این تاثیرگذاری از دو طریق صورت می‌گیرد. اول این که در سایه تحریم‌ها ایران قادر نخواهد بود تولید و صادرات نفت خود را به شکل چشمگیری افزایش دهد و بر حجم درآمدهای خود بیافزاید؛ به ویژه با توجه به این که قیمت نفت در جهان کاهش نیز پیدا کرده است. در چنین شرایطی دولت با محدودیت منابع مالی مواجه خواهد بود و توانایی آن را نخواهد داشت که به شکل جامع و گسترده بر روی پروژه‌های ساخت‌و‌ساز سرمایه‌گذاری کند. شرایط مالی ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟