منو

گزارشهاي تحليلي صنايع و بازارهاي جهاني 

تحلیل صنایع زیربنایی

با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/ علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. مزیت عمده بردارهای خودرگرسيون آن است که اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنایع زیربنایی

فصل چهارم 2022

همراه با پیش‌بینی 10 ساله تا سال 2031


ایران در بخش زیرساخت‌های حمل‌ونقل و انرژی پروژه‌های زیادی را در دست اجراء دارد. علاوه بر این، سرمایه‌گذاری‌های کلانی در بخش ساختمان‌های مسکونی و غیرمسکونی در حال انجام است. با توجه به این مسائل پیش‌بینی می‌شود در سال 2022 صنعت ساخت و ساز ایران کماکان یک رشد قدرتمند را تجربه کند. البته بسیاری از پروژه‌های مذکور به پشتوانه سرمایه‌گذاری‌های دولت به اجرا درآمده و بخش خصوصی سهم چندانی در تامین سرمایه این پروژه‌ها نداشته است. این موضوع از دو عامل نشات می‌گیرد. اول این که در ایران در خصوص مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی در پروژه‌ها یک سری محدودیت وجود دارد که این محدودیت‌ها عرصه را برای حضور سرمایه‌گذاران خارجی دشوار می‌سازد. دوم این که در ایران صنایع مختلف و به ویژه صنعت و نفت و گاز در سیطره شرکت‌های دولتی قرار دارند که این شرکت‌ها خود اجرای پروژه‌ها را در دست می‌گیرند. البته چین و روسیه کماکان به سرمایه‌گذاری در صنعت زیربنایی ایران ادامه خواهند داد و این دو کشور همچنان ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟