منو

گزارش‌های تحلیل بازار تجهیزات پزشکی

مبتنی بر تعاریف عمومی تجهیزات پزشکی ارائه‌شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده و آژانس دارو اروپا هستند. «تجهیزات پزشکی» به اختصار عبارت است از هر قطعه تجهیزات یا دستگاه مورد استفاده در درمان یا تشخیص یک بیماری که به‌طور مستقیم با بیمار در تماس است. تجهیزات داروسازی، تشخیص وریدی و آزمایشگاهی در دامنه این گزارش‌ها قرار نمی‌گیرند.

بازار داخلی تجهیزات پزشکی براساس قیمت‌های تحویل در کارخانه بین سال‌های 2008 تا 2013 برحسب نرخ دلار و ریال تخمین زده شده است. این برآوردها با تکیه بر رویکرد تجارت‌محور، بررسی واردات و سپس، افزودن تولید داخلی منهای واردات صورت گرفته‌اند. اطلاعات واردات و صادرات از مقامات گمرک ملی به‌دست آمده‌اند.

اطلاعات تولید با احتساب عوامل متفاوت از جمله ارزش صادرات، حضور تولیدکنندگان ملی و چندملیتی، اطلاعات فروش در صورت وجود و برآوردهای تولید که به طور رسمی منتشر می‌شوند، تخمین زده شده‌اند. سپس اطلاعات تولید با در نظر گرفتن صادرات مجدد، انبار و اختلافات در تعریف تولید داخلی تصحیح شدند.

 باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنعت تجهیزات پزشکی

فصل اول 2024


کارشناسان معتقدند که در طول سال‌های 2022 تا 2027، نرخ رشد سالانه ارزش بازار تجهیزات پزشکی ایران بر حسب ریال، یک نرخ دورقمی خواهد بود. ضمن آن‌که بخش عمده نیاز بازار کماکان از طریق واردات تامین خواهد شد. تحریم‌های بین‌المللی که هم‌اکنون علیه اقتصاد ایران در حال اجرا هستند، کماکان ریسک‌هایی را بر این دیدگاه تحمیل می‌کنند که باعث خواهند شد تا نرخ‌های رشد در بازار تجهیزات پزشکی ایران در مقایسه با پیش‌بینی های کنونی، ارقام کوچکتری باشند. منشأ اصلی این ریسک‌ها کندی آهنگ رشد اقتصادی ایران و نیز فشارهای تورمی است که در سال 2024 اثر سوء بر رشد این بازار خواهند داشت. به باور کارشناسان توافقنامه هسته‌ای در کوتاه‌مدت احیا نخواهد شد و تحریم‌ها کماکان به قوت خود باقی خواهد ماند. بنابراین، همچنان این تحریم‌ها هستند که سمت و سوی روند تولید تجهیزات پزشکی در داخل ایران را تعیین خواهند کرد چرا که ایران قصد دارد در این زمینه به خودکفایی برسد. با این وجود، کارشناسان معتقدند بازار ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟