منو

گزارش‌های تحلیل بازار تجهیزات پزشکی

مبتنی بر تعاریف عمومی تجهیزات پزشکی ارائه‌شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده و آژانس دارو اروپا هستند. «تجهیزات پزشکی» به اختصار عبارت است از هر قطعه تجهیزات یا دستگاه مورد استفاده در درمان یا تشخیص یک بیماری که به‌طور مستقیم با بیمار در تماس است. تجهیزات داروسازی، تشخیص وریدی و آزمایشگاهی در دامنه این گزارش‌ها قرار نمی‌گیرند.

بازار داخلی تجهیزات پزشکی براساس قیمت‌های تحویل در کارخانه بین سال‌های 2008 تا 2013 برحسب نرخ دلار و ریال تخمین زده شده است. این برآوردها با تکیه بر رویکرد تجارت‌محور، بررسی واردات و سپس، افزودن تولید داخلی منهای واردات صورت گرفته‌اند. اطلاعات واردات و صادرات از مقامات گمرک ملی به‌دست آمده‌اند.

اطلاعات تولید با احتساب عوامل متفاوت از جمله ارزش صادرات، حضور تولیدکنندگان ملی و چندملیتی، اطلاعات فروش در صورت وجود و برآوردهای تولید که به طور رسمی منتشر می‌شوند، تخمین زده شده‌اند. سپس اطلاعات تولید با در نظر گرفتن صادرات مجدد، انبار و اختلافات در تعریف تولید داخلی تصحیح شدند.

 باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنعت تجهیزات پزشکی

فصل اول 2023

همراه با پیش‌بینی‌های 5 ساله تا سال 2026


در سال 2023 وضعیت بازار تجهیزات پزشکی ایران بهتر خواهد شد زیرا در این سال مذاکرات ایران و آمریکا به نتیجه خواهد رسید و توافقنامه هسته‌ای احتمالا تا مارس 2023 احیا خواهد شد. با احیای توافقنامه هسته‌ای تحریم‌ها علیه ایران لغو خواهد گردید که به دنبال این اتفاق ورود ارزهای خارجی به بازار ایران افزایش پیدا خواهد کرد و نرخ تورم در این کشور پایین خواهد آمد. پایین آمدن نرخ تورم یک رخداد مثبت است که در سایه آن توانایی مالی دولت افزایش خواهد یافت و این نهاد قادر خواهد شد مخارج خود را در بخش بهداشت و درمان بالا ببرد. علاوه بر این، با پایین آمدن نرخ تورم قدرت خرید مصرف‌کنندگان که در حال حاضر سهم آن‌ها از هزینه‌های درمانی به سطح بالایی رسیده افزایش پیدا خواهد کرد. این رخدادها به رشد بازار تجهیزات پزشکی کمک خواهد نمود. از سوی دیگر، با برداشته شدن تحریم‌ها صادرات نفت ایران افزایش پیدا خواهد کرد و درآمد ارزی بیشتری نصیب دولت خواهد ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟