منو

گزارش‌های تحلیل بازار تجهیزات پزشکی

مبتنی بر تعاریف عمومی تجهیزات پزشکی ارائه‌شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده و آژانس دارو اروپا هستند. «تجهیزات پزشکی» به اختصار عبارت است از هر قطعه تجهیزات یا دستگاه مورد استفاده در درمان یا تشخیص یک بیماری که به‌طور مستقیم با بیمار در تماس است. تجهیزات داروسازی، تشخیص وریدی و آزمایشگاهی در دامنه این گزارش‌ها قرار نمی‌گیرند.

بازار داخلی تجهیزات پزشکی براساس قیمت‌های تحویل در کارخانه بین سال‌های 2008 تا 2013 برحسب نرخ دلار و ریال تخمین زده شده است. این برآوردها با تکیه بر رویکرد تجارت‌محور، بررسی واردات و سپس، افزودن تولید داخلی منهای واردات صورت گرفته‌اند. اطلاعات واردات و صادرات از مقامات گمرک ملی به‌دست آمده‌اند.

اطلاعات تولید با احتساب عوامل متفاوت از جمله ارزش صادرات، حضور تولیدکنندگان ملی و چندملیتی، اطلاعات فروش در صورت وجود و برآوردهای تولید که به طور رسمی منتشر می‌شوند، تخمین زده شده‌اند. سپس اطلاعات تولید با در نظر گرفتن صادرات مجدد، انبار و اختلافات در تعریف تولید داخلی تصحیح شدند.

 باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنعت تجهیزات پزشکی

فصل سوم 2022

همراه با پیش‌بینی‌های 5 ساله تا سال 2026


در پنج سال آینده بازار تجهیزات پزشکی ایران یک رشد مثبت را تجربه خواهد نمود و ارزش این بازار (برحسب ریال) براساس یک نرخ رشد دو رقمی افزایش پیدا خواهد کرد. در فصل‌های آینده اوضاع اقتصادی در ایران بهتر خواهد شد. علاوه بر این، ایران و آمریکا در سال جاری احتمالا با یکدیگر به توافق خواهند رسید و تحریم‌ها علیه ایران لغو خواهد شد. این رخدادها به رشد بازار تجهیزات پزشکی ایران کمک خواهد نمود. با این حال، مشکلات ناشی از شیوع بیماری کووید 19 و اختلالی که این بیماری در زنجیره عرضه تجهیزات پزشکی به وجود آورده همچنان ادامه دارد. این موضوع یک ریسک نامطلوب قابل ملاحظه است که پیش‌بینی‌ها در خصوص رشد بازار تجهیزات پزشکی ایران را تهدید می‌کند. بیماری کووید 19 از دو جهت بر رشد بازار تجهیزات پزشکی تاثیر منفی می‌گذارد. اول این که این بیماری بار مالی مضاعفی را بر دوش دولت می‌نهد و استطاعت مالی این نهاد را برای خرید تجهیزات پزشکی کاهش می‌دهد. ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟