منوخلاصۀ مدیریتی

  • کارشناسان پس از یک بازنگری نزولی، رقم پیش‌بینی‌شده برای میانگین قیمت هر تن فولاد در سال 2020 را از رقم قبلی 600 دلار به 560 دلار کاهش دادند.
  • با وجود آن‌که کارشناسان کماکان بر این دیدگاه تأکید دارند که با برداشته شدن نسبی محدودیت‌هایی که به‌دلیل شیوع بیماری کووید 19 بر فعالیت‌های اقتصادی اعمال شده بودند و نیز افزایش تقاضا در نتیجه اتخاذ تدابیر محرک رشد در چین، قیمت‌های فولاد تا نیمه دوم سال 2020 نسبت به سطوح نقدی کنونی رو به افزایش خواهند گذاشت، اما تا این زمان از نیمه نخست سال 2020 قیمت‌ها بیش از آن‌چه پیشتر تصور می‌شد، تضعیف شده‌اند.
  • دیدگاه بلندمدت کارشناسان مبنی بر آن‌که قیمت فولاد در مقایسه با یک روند زمانی چند ساله رو به کاهش خواهد گذاشت، همچنان به قوت خود باقی است. چراکه اتخاذ سیاست‌هایی در جهت حمایت از صنایع داخلی از سوی کشورها باعث رشد تولید خواهد شد و این در حالی است که تغییر رویکرد چین از اتکای رشد اقتصادی به صنایع سنگین به‌سوی بخش خدمات، موجب کاهش تقاضا برای فولاد خواهد شد.


فایل نمونه

گزارش تحلیلی فولاد- فصل سوم 2020کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.