منوخلاصۀ مدیریتی

از آن جا که قیمت‌ها بیش از آن‌چه که از مارس 2018 تاکنون انتظار می‌رفت، کاهش یافته‌اند، پیش‌بینی میانگین قیمت روی برای سال 2018 از رقم قبلی 3,100 دلار در هر تن به 3,000 دلار در هر تن کاهش یافت. عوامل متعدد از جمله تشدید منازعات تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین، افزایش سیاست‌های حمایت از صنایع داخلی در سطح جهان و همچنین تقویت دلار آمریکا که ضعف اقتصادی چین در نیمه نخست سال 2017 علت آن بوده است، منجر به کاهش قیمت‌های روی از ابتدای سال تاکنون شده‌اند به نحوی که میانگین قیمت روی از سطح بالای 3,596 دلار در هر تن در ماه فوریه به 2,434 دلار در هر تن در زمان نگارش این گزارش کاهش یافت. با وجود این، کارشناسان بر این باورند که کاهش قیمت‌ها اساساً نتیجه انتظاراتی است که تداوم روند تقویت اصول بنیادین در بازار روی به آن دامن می‌زند. در عین حال که این بازار نسبت به سال 2017 با محدودیت کمتری مواجه است، اما همچنان در کسری به سر می‌برد.

افزون بر این، از سرگیری حمایت‌های دولت چین از صنعت زیربنایی به طرق مختلفی از جمله کاهش مالیات‌ها در این بخش و اعطای تأییدیه‌ها به پروژه‌های بزرگتر در نیمه دوم سال 2018، افزایش تقاضا برای فولاد ضدزنگ و به تبع آن افزایش تقاضا برای روی را نسبت به نیمه نخست سال، موجب خواهد شد. بدین ترتیب، کارشناسان چشم‌انداز مساعدی درباره افزایش قیمت‌ها و بهبود آن‌ها نسبت به قیمت‌های نقدی کنونی در مدت باقی‌مانده از سال جاری متصور هستند.

 

 


فایل نمونه

گزارش تحلیلی روی- فصل اول 2019کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.