منوخلاصۀ مدیریتی

• کارشناسان پس از یک بازنگری بر عدد پیش‌بینی شده برای میانگین قیمت آلومینیم در سال 2023، عدد پیش‌بینی شده قبلی یعنی 2,600 دلار در هر تن را به 2,500 دلار در هر تن کاهش دادند. لازم به ذکر است که احتمالاً در سال 2023 قیمت آلومینیم همچنان در این سطح پایین باقی خواهد ماند و به سطوح بالایی که در سال 2022 تجربه کرده بود، باز نخواهد گشت. علت این بازنگری، تداوم روند کاهش تقاضای جهانی و افزایش عرضه در داخل کشور چین، علی‌رغم اختلالات در روند تولید آلومینیم در استان یونن ، است. این اثرگذاری بر قیمت جهانی آلومینیم از آن جا ناشی می شود که چین بزرگترین تولید کننده آلومینیم در جهان به شمار می‌آید.
• با این وجود، کارشناسان معتقدند که در اواخر سال جاری رشد در بخش املاک و مستغلات چین احیا خواهد شد و این مسأله به بهبود قیمت‌ها نسبت به سطوح کنونی آن‌ها کمک خواهد کرد. دیدگاه‌های بلندمدت حاکی از آن هستند که با توجه به روند پرشتاب تحولات جهانی به سوی بنا نهادن هرچه سریع‌تر بنیان‌های اقتصاد سبز و سازگار با محیط زیست در جهان که باعث می‌شود تا در شرایطی که بازار آلومینیم با محدودیت عرضه مواجه است، تقاضا برای این فلز افزایش پیدا کند، انتظار می‌رود طی سال‌های آینده قیمت آلومینیم در سطح بالا حفظ گردد.


فایل نمونه

گزارش تحلیلی آلومینیومکلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟