منو

تحلیل صنعت خودرو، با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. بردارهای خودرگرسيون اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنعت خودرو ایران

فصل اول 2023

همراه با پیش‌بینی 10 ساله تا سال 2031


بر اساس این سناریو که احتمالاً در فصل اول سال 2023 برجام احیا خواهد شد و به تبع آن، در فصل سوم همین سال نیز تحریم‌ها رسماً برداشته خواهند شد، کارشناسان بر این باورند که در سال 2024 بخش فروش وسایل نقلیه در ایران رشد چشمگیری خواهد داشت. از جمله علل خوش بینی کارشناسان نسبت به بهبود رشد فروش خودروها در این کشور احیای رشد اقتصادی است که در نتیجه آن استانداردهای معیشتی برای خانوارهای ایرانی بهبود خواهد یافت. از لحاظ تولید نیز، کارشناسان معتقدند که مدت‌ها زمان می‌برد تا برندها بار دیگر به این اطمینان برسند که از این پس دیگر اختلالی در روند تولید خودروهایشان در این کشور در طول دوره بلندمدت سال‌های 2024 تا 2031 به وجود نخواهد آمد و سپس اقدام به ازسرگیری فعالیت‌های خود در این کشور خواهند کرد. خاطرنشان می‌گردد که وجود آیین‌نامه‌های سخت‌گیرانه در بخش واردات خودرو به کشور، حتی پس از رفع تحریم‌ها نیز کماکان برای رشد واردات خودرو چه از لحاظ ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟