منو

تحلیل صنعت خودرو، با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. بردارهای خودرگرسيون اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنعت خودرو ایران

فصل چهارم 2023

همراه با پیش‌بینی 10 ساله تا سال 2032


دیگر باوری بر این امر وجود ندارد که در آینده‌ نزدیک و قابل پیش‌بینی‌، توافق هسته‌ای میان ایران و ایالات متحده آمریکا احیا گردد زیرا به نظر می رسد نه ایران و نه آمریکا، هیچ یک تمایلی به برداشتن گام‌های ضروری و اقدامات لازم در این راستا را ندارند و عزم و اراده دو طرف برای رسیدن به چنین توافقی از بین رفته است. با این حال، موضع سهل‌گیرانه آمریکا در خصوص اجرای تحریم‌ها که باعث افزایش حجم صادرات نفت ایران شده، از یک سو و کاهش پیدا کردن قیمت محصولات انرژی از سوی دیگر، زمینه ساز احیای بخش فروش وسایل نقلیه در ایران شده و به طور کلی بر میزان فروش خودروها در این کشور افزوده است. از این رو کارشناسان معتقدند که در میان‌مدت، یا به عبارت دقیق‌تر در بازه زمانی سال‌های 2023 تا 2027، فروش وسایل نقلیه در ایران سالانه به طور متوسط به میزان 14/7 درصد رشد خواهد کرد و بر اساس این نرخ رشد، حجم ... [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.
× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟