منو

تحلیل صنعت خودرو، با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. بردارهای خودرگرسيون اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنعت خودرو ایران- فصل سوم 2019

فصل سوم 2019

همراه با پیش‌بینی 10 ساله تا سال 2028


کارشناسان بر این باورند که تشدید تنش‌ها‌ با ایالات متحده آمریکا، افزایش محدودیت‌های موجود بر سر راه تأمین قطعات خودرو و عمیق‌تر شدن رکود اقتصادی ایران در سال 2019 باعث خواهد شد صنعت خودرو ایران در سال 2019 دچار رکود شود. کاهش صادرات نفت موجب خواهد شد دولت مخارج خود را کاهش دهد. این موضوع به مشکلات صنعت خودرو دامن خواهد زد. حمله به دو نفتکش در خلیج عمان باعث شده است تنش‌ها در منطقه خلیج فارس به‌ویژه میان ایران و ایالات متحده آمریکا افزایش یابد. تشدید تنش‌های سیاسی موجب خواهد شد سطح ریسک در بازار افزایش پیدا کند. این موضوع به نوبه خود باعث خواهد شد مصرف‌کنندگان از خرید وسیله نقلیه منصرف شوند. [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.