منو

تحلیل صنعت خودرو، با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. بردارهای خودرگرسيون اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


گزارش تحلیل صنعت خودرو ایران- فصل چهارم2019

فصل چهارم2019

همراه با پیش‌بینی 10 ساله تا سال 2028


کارشناسان اعتقاد دارند برنامه دولت مبنی بر داخلی‌سازی قطعات خودرو که با هدف برطرف نمودن شکاف موجود در زنجیره عرضه به اجرا درآمده است نتیجه چندانی به دنبال نخواهد داشت چرا که مصرف‌کنندگان ایرانی معتقدند وسایل نقلیه و قطعاتی که در داخل کشور تولید می‌شوند کیفیت لازم را ندارند. به علاوه استقرار یک صنعت قطعه‌سازی که به اندازه کافی بزرگ باشد زمان‌بر است. این موضوع بدین معناست که ایران حداقل در کوتاه‌مدت نخواهد توانست توانمندی‌های خود را در زمینه تولید قطعات تا حدی ارتقا دهد که بتواند تقاضای سازندگان وسایل نقلیه را پاسخگو باشد. این مسئله در پیش‌بینی‌های کارشناسان در خصوص تولید وسایل نقلیه بازتاب پیدا کرده است چرا که بر اساس پیش‌بینی‌های کارشناسان تولید وسایل نقلیه در ایران در سال‌های 2018 و 2019 به ترتیب 27/7 درصد و 20/6 درصد کاهش خواهد یافت. [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.